kontakt:
kuba.libre
USUŃ @poczta.fm

strona główna

spis gier

o blogu

o autorze

zapiski gracza

zasady gry w domino, historia, systematyka, ciekawostki

O autorze

Jestem miłośnikiem gier "bez prądu" czyli takich przy których trwonili czas (oraz pieniądze) nasi przodkowie. Szczególne miejsce w moim sercu jako gracza zajmuje domino. Nie propaguję jednak domina jako gry turniejowej w stylu amerykańskim gdzie pod egidą Professional Domino Association (PDA) powstaje zawodowy ruch graczy w domino z turniejami o setki tysięcy "zielonych". Wolę raczej preferowany na Karaibach, wariant rodzinno-barowy czyli w małym kameralnym gronie często przy szklance piwa bynajmniej nie bezalkoholowego.

Dla mnie domino to nie temat typu co zrobić z piętnastoma wolnymi minutami w swoim życiu ale to część mojego życia. Domino to niezapomniane chwile spędzone z córką, jej uśmiech gdy wygrywa lub łzy zawodu z powodu przegranej... Albo w barze, gdzie w oparach dymu i ze smakiem piwa w ustach, dostawiam kolejne kamienie robiąc to z takim przejęciem jakby od tego zależało w tym momencie całe moje życie...

Z fascynacji dominem powstała strona dominozone.republika.pl, która funkcjonowała w latach 2004-2013. Po jej zamknięciu rolę leksykonu gier w domino od 2014 roku przejął blog, który właśnie czytasz.

Ponieważ domino to istotna część mojego życia prowadzę również blog pod tytułem Domino: zapiski gracza w domino.

[Kuba Libre © 2004-2014]